Fundacja Rasowy Kundel
Data utworzenia: 08 września 2022 21:40
Fundacja Rasowy Kundel od 2015 roku ratuje zwierzęta w potrzebie, porzucone, cierpiące i skrzywdzone. Fundacja swoje działania skupia głównie na znajdowaniu domów zwierzętom porzuconym i skrzywdzonym. Podczas wielu lat pracy i pomagania fundacja zauważyła również, jak wielkim problemem jest bezdomność zwierząt. W związku z tym organizacja postanowiła skupić swoją uwagę na działaniach profilaktycznych, czyli na organizacji oraz wspieraniu akcji kastracji w całej Polsce. Takie działania pozwoliłyby ograniczyć nadpopulację psów i kotów i w efekcie końcowym, wyeliminować problem bezdomności zwierząt w Polsce.
Wolontariusze
Od 2015 roku fundacji towarzyszą wolontariusze, którzy swój prywatny czas poświęcają na ratowanie życia. Znajdują bezdomne zwierzęta, zapewniają im zabiegi i powrót do zdrowia, przystosowują zwierzę do życia w domu i ostatecznie znajdują czworonogom wymarzone rodziny. Czasami ten proces potrafi trwać kilka miesięcy, czasami pies po kilku tygodniach znajduje dom, a czasami pies zostaje u wolontariuszy. Praca ze skrzywdzonymi zwierzętami nie należy do najłatwiejszych, czworonogi mają swoje przyzwyczajenia i lęki. Wolontariusze chcąc znaleźć przyszły dom dla swoich podopiecznych muszą wziąć pod uwagę wszystkie aspekty i dobrać rodzinę w taki sposób, aby nawzajem spełniali dla siebie kryteria. Utrzymanie psów i kotów i ich leczenie nie należy do najtańszych, więc fundacja prowadzi zbiórki, dzięki którym może na co dzień pomagać czworonogom.
Pies to przywilej
Jak pokazują statystyki i doświadczenia, wdrożenie programu kastracji zwierząt właścicielskich, prowadzone systematycznie i zakrojone na szeroką skalę, jest jedyną i najszybszą metodą na opanowanie bezdomności zwierząt w Polsce.
Z tą myślą w 2021 roku ruszyła pierwsza kampania społeczna "Pies to przywilej". Tematem przewodnim projektu jest wdrożenie działań profilaktycznych w obszarze bezdomności wśród zwierząt poprzez edukację oraz wsparcie w zakresie realizowania programów kastracji w polskich gminach. Kampania ma na celu stworzenie Funduszu, który umożliwi realizację programu profilaktyki bezdomności wśród zwierząt domowych w polskich gminach. Działania kastracyjne będą całoroczne, jednak raz w roku przeprowadzana będzie zbiórka, podczas której zbierana będzie kwota przekazywana na Fundusz.
W 2021 roku udało się przeprowadzić 400 zabiegów - 162 u psów, a 238 u kotów. Fundacja dotarła do 29 gmin w województwie mazowieckim (głównie powiat grójecki) i świętokrzyskim (głównie powiat konecki).
W 2022 roku akcja rozpoczęła się 6 czerwca. Celem zbiórki było zebranie 1 000 000 zł, co pozwoliłoby na uratowanie 2 500 zwierząt (filmik promujący kampanię).
Przydatne informacje
Materiały źródłowe
Wyświetlenia: 389
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz