Rawa.ink

Miasto: Katowice
Data utworzenia: 13 lipca 2022 13:30

Rawa.ink to katowicki miejski inkubator przedsiębiorczości. Tworzy przestrzeń, która pozwala obywatelom Katowic na przedsiębiorczy i innowacyjny rozwój. W ramach miejskiego inkubatora przedsiębiorczości możliwe jest wynajęcie do pracy biura lub pojedynczego biurka. Składają się na to strefa pracy indywidualnej oraz strefa business. W obu z nich oferowane są po 3 pakiety od 400 zł (miejsce pracy indywidualnej) do 1800 zł (oddzielne biuro) za miesiąc.Istnieje również możliwość skorzystania z przestrzeni bez wcześniejszego wynajmowania biura lub biurka. Jest to strefa pracy coworkingowej, czyli otwarte miejsce do pracy i spotkań. Odbywają się tu również szkolenia organizowane przez Rawa.ink, warsztaty oraz konferencje, których celem jest rozwijanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców Katowic.

Przestrzeń coworkingowa w Rawa.ink
Źródło: www.rawaink.katowice.eu

Oprócz biur i wolnych biurek Rawa.ink oferuje skorzystanie z pracowni projektowej, designowej oraz krawieckiej.

Rawa.ink jest również członkiem Międzynarodowego Inkubatora Przedsiębiorczości (MIP), czyli porozumienia między pięcioma miastami oraz instytucjami wspierającymi przedsiębiorczość na obszarze tych miast. Na Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości składają się następujące miasta:

  • Saint-Etienne (Francja),
  • Sierre (Szwajcaria),
  • Monastir (Tunezja),
  • Tamatave (Madagaskar),
  • Katowice (Polska).

Celem MIP jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w nawiązaniu międzynarodowych połączeń oraz pokonanie „bariery wejścia” na rynki zagraniczne.

Rawa.ink jest również jednym z partnerów projektu Kopalnia Startupów.

Materiały źródłowe

Wyświetlenia: 612

Komentarze

Brak komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz