Wrocławski Niezbędnik Senioralny
Wrocławski Niezbędnik Senioralny to projekt długofalowy, którego odbiorcami są mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia, którzy w styczniu 2021 roku lub później przeszli na emeryturę. Celem projektu jest zachęcenie osób kończących karierę zawodową do aktywności w różnych obszarach życia. Pakiet upominków, z którego składa się Niezbędnik, ma nakłaniać seniorów do poznawania bliżej miasta, uczestnictwa w miejskich wydarzeniach oraz wszelkiej aktywności na rzecz Wrocławia. Wrocławski Niezbędnik Senioralny jest wydawany od września 2021 roku. Wrocław jest pierwszym miastem, które realizuje tego typu projekt. Realizatorem projektu jest Spółdzielnia PANATO.
Co znajduje się w Niezbędniku Senioralnym?
W Niezbędniku Senioralnym znajdują się następujące przedmioty:
- plecak miejski,
- torba na zakupy,
- etui na okulary,
- Wrocławski Spacerownik z propozycjami tras spacerowych po Wrocławiu,
- Wrocławski Informator Senioralny z propozycjami spędzania wolnego czasu oraz adresami instytucji, organizacji i firm działających na rzecz seniorów,
- voucher na mecz Śląska Wrocław,
- voucher na bilet w Operze Wrocławskiej,
- dedykowany list od Prezydenta Wrocławia.
Przedmioty wchodzące w skład Niezbędnika wykonane zostały z wysokiej jakości tkanin o dużej wytrzymałości takich jak filc, kodura lub washable papier (wytrzymały papier nazywany “wegańską skórą”, który można prać), by produkty mogły służyć długie lata. Zostały wyprodukowane i konfekcjonowane przez organizacje, które aktywizują osoby zagrożone marginalizacją społeczną, w tym osoby z niepełnosprawnościami.
Gdzie można otrzymać Wrocławski Niezbędnik Seniora?
Niezbędnik wydawany jest w Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przy pl. Solidarności 1/3/5 w pokoju 414 (IV piętro). Można go odebrać od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00. Aby otrzymać Wrocławski Niezbędnik Seniora należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport, decyzję o przyznaniu emerytury wystawioną przez ZUS oraz uzupełniony formularz odbioru, który można wypełnić na miejscu lub pobrać ze strony internetowej Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
Źródło grafiki: wcrs.wroclaw.pl