Zieleń nad Południową Obwodnicą Warszawy

Miasto: Warszawa
Data utworzenia: 20 maja 2022 11:12

W ramach projektu ma powstać zagospodarowanie terenu zieleni wzdłuż ul. Płaskowickiej na warszawskim Ursynowie. Prace nad nim rozpoczęły się już w 2016 roku. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna została opracowana przez zespół biura projektowo-konsultingowego PROINWESTYCJA na podstawie konsultacji społecznych przeprowadzonych z udziałem mieszkańców. Konsultacje społeczne zostały podzielone na 2 etapy:

 spotkania z mieszkańcami i działania informacyjno-konsultacyjne oraz 
warsztaty charretteZa realizację projektu odpowiada firma Palmett. Na jego wykonanie zarezerwowano 12,3 mln zł w budżecie m.st. Warszawy, a jego zakończenie przewidywane jest na 2024 rok.


Na terenie nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy ma powstać rozległy park linearny o długości około 2 kilometrów, z placem miejskim i fontanną posadzkową przy al. Komisji Edukacji Narodowej. Projektowany obszar został podzielony na 6 odcinków:

  • ul. Pileckiego – ul. Stryjeńskich,
  • ul. Stryjeńskich – ul. Braci Wagów,
  • ul. Braci Wagów – al. Komisji Edukacji Narodowej,
  • al. Komisji Edukacji Narodowej – ul. Lanciego,
  • ul. Lanciego – ul. Rosoła,
  • ul. Rosoła - ul. Nowoursynowska.

Na obszarze ma zostać posadzone około 700 drzew i 28 000 krzaków. Mają powstać także wielogatunkowe łąki kwietne i rabaty bylinowe, alejki, chodniki, rozległe trawniki i ławki, na których mieszkańcy będą mogli odpocząć podczas spacerów w słoneczne dni. Zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring. Elementem wyróżniającym obszar będzie „żółta wstęga” rozciągająca się na wszystkich odcinkach. Będzie ona wykonana z różnych elementów i obiektów w kolorze żółtym takich jak nawierzchnie, roślinność, elementy małej architektury oraz obiekty rekreacyjne dla najmłodszych. Przy placu miejskim ma powstać miejsce na choinkę noworoczną oraz elementy zabawowe i drewniany podest o zmiennym nachyleniuW projekcie postawiono na użycie rozwiązań, które zapewnią efektywne gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi. 

Fragment, na którym ma powstać zagospodarowanie terenu zieleni


Źródło: Google Maps

Wyświetlenia: 485

Komentarze

Brak komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz