Migawka - karta miejska w Łodzi
O Migawce
Migawka jest to inne określenie karty miejskiej, które funkcjonuje wśród mieszkańców Łodzi. Są na niej kodowane bilety w sposób elektroniczny. Ważna migawka umożliwia przejazd komunikacją miejską na terenie Łodzi. Jest to karta zbliżeniowa, która wyglądem przypomina kartę płatniczą. Aby stać się posiadaczem Migawki należy złożyć osobiście wniosek do jednego z pięciu z punktów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK), które znajdują się na terenie Łodzi, Zgierza i Pabianic lub elektronicznie pobrać wniosek ze strony www.migawka.lodz.pl i przesłać.
Typy Migawek
Istnieją dwa główne typy Migawek. Wyróżniamy je ze względu na typ biletów, z których będziemy korzystać:
- Migawka Imienna, inaczej Karta Imienna - na niej kodowane są bilety okresowe imienne. Przy składaniu wniosku o pozyskanie takowej karty należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 2,5 cm x 3 cm. Dodatkowo przy uzupełnianiu wniosku należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL, adres zameldowania oraz opcjonalnie numer telefonu i adres e-mail.
Migawka Imienna
- Migawka na Okaziciela - na niej są kodowane bilety okresowe na okaziciela. Ułatwieniem pozyskania takowej karty jest fakt, że nie trzeba składać wniosku, aby ją uzyskać. Wystarczy poprosić sprzedawcę w jednym z około 150 punktów o wydanie Migawki na Okaziciela podczas zakupu biletu okresowego.
Migawka na Okaziciela
Migawka jako Wspólny Bilet Aglomeracyjny
Osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Łodzi, Łasku, Zgierzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach, Sieradzu, Łowiczu, Głownie i Strykowie mogą posługiwać się Wspólnym Biletem Aglomeracyjnym. WBA to specjalna oferta biletowa skoordynowana z wyżej wymienionymi miejscami, upoważniająca dodatkowo do korzystania z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz POLREGIO. Oznacza to, iż osoby, które zakupiły bilet okresowy, mogą poruszać się pomiędzy tymi miastami. Oferta dotyczy jednak wyłącznie użytkowników Migawki Imiennej.
Akcja "Taniej z MIGAWKĄ"
Osoby posiadające Migawkę mogą korzystać z akcji "Taniej z MIGAWKĄ". Ma ona na celu zachęcenie łodzian do korzystania z miejskich ośrodków kultury i sztuki oraz z transportu zbiorowego. Głównym celem akcji jest promowanie obszaru łódzkiego. Najważniejszą ideą jest łączenie starej i nowej Łodzi oraz budowanie więzi lokalnych. Liczba punktów, w których można skorzystać ze specjalnych zniżek, ciągle rośnie. Obecnie zniżki obowiązują na usługi i produkty w następujących dziedzinach:
- edukacja,
- gastronomia,
- rozrywka,
- sport i zdrowie,
- usługi,
- wydarzenia,
- zakupy.