Koła naukowe jako głos młodych ludzi w tworzeniu przestrzeni

Miasto: Poznań
Autor artykułu:
Data utworzenia: 16 kwietnia 2023 21:06

Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej przy Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej przy Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w skrócie AKNGP) zrzesza studentów, którzy swoją aktywność i chęć działania chcą przeobrazić w realne działanie na rzecz uniwersytetu oraz lokalnych społeczności, propagować dobre nawyki i rozpowszechniać zdobytą wiedzę w zakresie gospodarki przestrzennej. W ubiegłym roku koło obchodziło 25-lecie swojego istnienia. 


AKNGP kultywuje od kilku lat projekty, które cieszą się dobrą opinią i popularnością jak np. coroczna Konferencja Dni PlanistyPoznańska Mapa Barier lub Akademia Przestrzeni. Projekty te poruszają tematykę gospodarki przestrzennej, urbanistyki, architektury oraz projektowania uniwersalnego i dostępności. Ponadto studenci biorą udział w konkursach na koncepcje zagospodarowania przestrzennego lub sami wychodzą z inicjatywą, proponując nowe rozwiązania dla danej przestrzeni. Tworzone przez nich koncepcje opierają się na potrzebach zgłaszanych przez respondentów, którzy korzystają z opracowywanego obszaru. Tworząc ankiety bądź konsultacje, studenci zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w życiu lokalnym i partycypacji. 

Angażując się w projekty, studenci poruszają również ważne tematy, które często pobudzają opinię publiczną i wywierają wpływ na władze lokalne. Istotne jest więc, aby działalność kół naukowych była wspierana i rozpowszechniana. Spojrzenie młodych, uczących się osób może być bardzo pomocne w różnego rodzaju inicjatywach miejskich. 

Wyświetlenia: 202

Komentarze

Brak komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz